List otwarty do admina czatu PieknyUmysl.com • W zeszłym roku podjąłem świadomą decyzję o opuszczeniu czatu. Była ona spowodowana hejtem, jaki się na mnie sypał lawinowo od dłuższego czasu, a który poniekąd sam zawiniłem. Mimo wszystko bardzo dziękuję adminowi za opublikowanie mojego bloga oraz wpisów na forum. To oraz wsparcie na czacie ze strony userów pomogło mi w dochodzeniu do zdrowia. Kieruję teraz apel do admina puczatu w imieniu wszystkich nękanych hejtem na czacie, którzy milczą i cierpią: japa! wiem, że prywatnie jesteś mężem i ojcem, i nie masz za wiele czasu, ale zrób coś z hejterami na czacie, którzy obecnie nękają niektórych userów - zaprzyjaźnione ze mną osoby z czatu, skarżące mi się poza czatem na hejt wobec nich! Nie zachowuj się jak deus otiosus - Bóg na niebie głuchy na skargi wiernych! Nie zamiataj problemu pod dywan! Przywróć zdrową atmosferę na czacie, który jest po to, żeby userzy zdrowieli, a nie wzajemnie się na siebie napadali! Mam nadzieję, że mój apel nie pozostanie bez echa. Pozdrawiam wszystkich zaprzyjaźnionych userów i admina w Nowym Roku. piff


 • pu-members

  Hej piff,

  Na wstępie napiszę - bardzo mi przykro, że musiałeś opuścić nasz czat / nasza Społeczność i to tak niemo. A Twój apel jest jak list zza grobu…Ja też postaram się opisać jak to wyglada z mojej strony - jako list otwarty.

  Często powtarzałem, że każdy objaw tzw. hejtu, nękania czy złego traktowania na czacie należy zwracać do mnie. W każdym Newsletterze jest punkt od wielu wielu miesiecy podkreślajacy to, że każdy może napisać do mnie, zadzwonić lub wysłac formularz zupełnie anonimowo. I nie uważam tego za donoszenie i nie będę krytykował - jeżli ktoś w szczególności napiszę o sobie i o jego złym traktowaniu przez kogokolwiek. Nie będę tego ganił, jeśli ktoś widzi z boku hejt i wstawi się za pokrzywdzonego również.

  Kazdy taki przypadek nie zostawie obojętnym. Postaram się pomóc o ile mogę.

  Niestety od wiosny 2014 roku, gdy ja zająłem się administracją i tworzeniem Wortalu Piękny Umysł Com, miałem przypadków - POWIADOMIENIA MNIE - tylko kilka, nie pamiętam ile; ale było to mniej niż palce jednej ręki. Dzięki uzytkownikowi Sebah - za co mu serdecznie jestem wdzięczny, czasem uzmysłowiałem sobie, że na PUCzacie jest drugie życie zupełnie nie widoczne na kanale publicznym, czyli zawiść, walka, obrażanie, nękanie i tak jak pisałeś tzw. hejt.

  Po jakimś tam potwierdzeniu u kilku osób zdobytych informacji może z rok temu - dowiedziałem się, że na pewno dwie osoby na czacie mają widoczne, niezaprzeczalne tendencje psychopatyczne. Już nie pamiętam ich nicków - bo dziewczyna co ruch je mieniała. W poprzedniej wersji czata, gdzie nie trzeba było potwierdzać aktywacji konjta mejlem, pod jej IPkiem było ponad 60 różnych kont; on natomiast mniej zmieniał nicki, ale był jak jej cień. Z tego co udało mi się ustalić od kilku userów, gdy zacząłem się dopytywać - a powiem szczerze userzy niechętnie o tym pisali/mówili - ta para - podobno mieszkająca razem. Działała szczególnie nasadzając się na nowych userów - w ten sposób że jedno z nich wydobywało jakieś poufne dane w przyjacielskiej rozmowie; a następnie druga osoba z tej pary wykorzystywała te informację w niecnych celach - w smianiu się; hejcie i wyzywaniu nawet psychicznym nękaniu i stalkingu.

  Ja zareagowałem w ten sposób, że nasadziłem się szczególnie na nią i zacząłem ja łapać za słówka na ogóle (pokoju publicznym) i wyśmiewać się z niej - po prostu hejtować w granicach rozsądku - wykorzystując jej zwroty - często niemiłem do innych lub głupie jej zwroty światopoglądowe - chciałem mieczem obosiecznym pokazać jej, jak inni moga się czuć. Może faktycznie juz wtedy powinienem bardziej to wyjaśnić. I faktycznie z braku czasu rozmyło się dla mnie w niepamięć. Jak dziewczyna ta zaczęła przepraszać na ogóle i mnie na prv-ie za swoje zachowanie. Ale wtedy nie miałem wystarczających danych aby np iść na policję czy nawet skontaktować się telefonicznie i pogadać bardziej w realu z tą parą / jechać nawet do nich i wyjaśnić wszystko w tzw “cztery oczy”

  Jednak wtedy i teraz nie miałem zbitych dowodów w postaci zapisów rozmów (od 2014 roku nigdy nie zagladałem i nie będę tego robił w historię rozmów między użytkownikami). Czekam na zapisy legalnie zdobyte i moralnie, które każdy z Was może mi przesłać ze swojego komunikatora puczata.

  Generalnie może nie mam czasu i jestem tolerancyjną osobą; chcę aby każdy czuł się dobrze u nas itd… Są kłótnie i zwady. Które nawet ja wywołałem. Ale ja wywołałem je publicznie i z pewnym przesłaniem - choć tego żałuję teraz i przy najbliższej okazji postaram się pogodzić z tymi dwoma (co najmniej) osobami których mam na myśli. Ale ja nie robiłem tego celowo jako zaplanowana akcja nagonki na bogu ducha winnych userów. Nie robiłem tego w tak perfidny, psychopatyczny sposób. - jak robiła i może robi to nadal ta wspominana dwójka userów.

  PODSUMOWUJĄC APELUJĘ O KAŻDĄ INTERWENCJĘ ZŁEGO TRAKTOWANIA “MNIE” LUB INNYCH USERÓW O KTÓRYCH WIEMY NA 100% LUB MAMY ZAPISY HISTORII DANEJ WYPOWIEDZI:

  można to zrobić wysyłając mejla lub anonimowy formularz kontaktowy ze strony:
  http://pieknyumysl.com/wp/kontakt/

  żaden list nie będzie zignorowany.

  PIFF jeżeli masz w swojej wypowiedzi na myśli właśnie ta wspomnianą przeze mnie dwójkę userów. NIE BÓJ SIĘ NAPISZ ICH NICKI tutaj lub chociaż wyślij mi mejla. Jak masz zapisy rozmów jakieś też wyślij.

  Umieścimy przestrogę o nich na naszej stronie a link zawsze będzie w temacie pokoju public.

  Myślę, że jak zbierzemy wystarczającą ilość materiałów dowodowych - i liczbę pokrzywdzonych którzy nie będą się bać podjac tematu dalej - oddam/oddamy sprawę do sądu za stalking - a w PL można za to nawet iść do więzenia, jeżeli złamie się ostrzeżenie np o zbliżaniu się do danej osoby/ telefowaniu czy pewnie też ponownym wchodzeniu do nas na PUCzat.

  Sprawa jest poważna I APELUJE DO WSZYSTKICH NIE BÓJCIE SIĘ MÓWIĆ o tej psychopatycznej parce jak i innych złych zachowaniach wobec WAS.

  NIe chce być kapo i szeryfem i ścigać za każdą rzecz - nawet błachą - ale też nie możemy dopóścić aby na naszym czacie był dziki zachód, albo drugie złe i mroczne dno…

  To nie ja tworze czat i Społeczność PIęknyUmysł Com. To my go tworzymy i my wszyscy musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo w sieci i realu.

  Mam nadzieję, że jak powiedziałeś A piff to powiesz B i C i itd. abyśmy oczyścili TEN hejt z naszej Społeczności i aby go już nie było nigdy. A osoby psychopatyczne wykopali raz na zawsze z naszych sfer.

  Pozdrawiam i czekam na odzew nie tylko od Ciebie piff - wpisujcie wszystko co Was boli i co wiecie - można publicznie w tym wątku lub jak pisałem tylko do mnie.

  JaPa,
  admin i animator Internetowwej Społeczności Piękny Umysł Com


 • pu-members

  Czekam kilka dni na Wasze odpowiedzi i zaangażowanie.

  I chcę link do tego wątku wrzucić również na schizofrenia.evot.org - aby inni którzy bywali u nas a już nie bywaja z róznych powodów - mogli też dowiedzieć się tym problemie i wypowiedzieć się.

  Są sprawy które można prać w 4 ścianach dulskości - ale myślę że tej nie powinniśmy trzymać w ukryciu czy się wstydzić za cokolwiek… a tym bardziej się bać.
  Ale czekam też na Waszą opinie.

  Aby napisać w tym wątku proszę załóżcie tutaj konto - nie musi być z tym samym nickiem z PUczata - to pozwoli wypowiadać się bardziej anonimowo… • Jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B. Bardzo słuszna uwaga. Dlatego chcę z tego miejsca przeprosić wszystkich userów, którzy mnie hejtowali zasłużenie (każdy to rozważy w swoim sumieniu), tym zaś, którzy robili to dla sportu zalecam: opuśćcie ten czat z głową w górze raz na zawsze, albo zamilczcie, bo ręka sprawiedliwości dosięgnie was wcześniej czy później za wasze ewidentne chamstwo i agresję.

  Dziękuję ci, japa, że podjąłeś wątek publicznie. To powinno moim zdaniem ułatwić sprawę i ośmielić innych userów do wypowiedzi w tym wątku. Ja osobiście nie zajmowałem się zbieraniem logów, ale znam osoby, które to robiły, a których nicki z oczywistych względów przemilczę. Apeluję do was, kolekcjonerzy logów: jeśli macie te logi dokumentujące agresywne zachowanie lub chamstwo ze strony w/w pary, przekażcie je adminowi niezwłocznie w celu oczyszczenia czatu i uzdrowienia atmosfery.

  Na koniec podzielę się swoim własnym pomysłem: zastanów się japa nad przywróceniem moderatorów. W moim przekonaniu powinni to być userzy, którym nieobca jest podwórkowa sprawiedliwość: kto przetnie dziewczynkom gumę, albo je opluje, ten zostanie wykopany z podwórka! To taka metafora, oczywiście.

  Pozdrawiam wszystkich zaprzyjaźnionych ze mną userów nieustająco. Życzę Wam zdrowia i dobrego samopoczucia na cały przyszły rok.


 • pu-members

  Hej Piff dobrze że odezwałeś się w końcu , bo myślałam że nie znajdujesz już wśród “nas” osób , z którymi mógłbyś porozmawiać , że po prostu znudził Cię czat . Niedobrze , że źle się tu czułeś. Chyba zaliczam się do userow , którzy zasłużenie coś chlapnęli ale jeżeli niezasłużenie to publicznie Cię przepraszam . Jeżeli zatęsknisz za rozmowami oraz minie Ci złość to zajrzyj tu do nas koniecznie… atmosfera jest ostatnio dość serdeczna i przyjazna. Pozdrawiam tua


 • pu-members

  I jeszcze tak myślę , że warto czasem komuś dać bana wtedy, gdy jest w mniejszej lub większej manii, bo rzeczywiście psuje wtedy atmosferę, ale nie nazwałabym ich zachowania hejtem. Poza wspomnianą parą , która dla przyjemności znęcała się nad innymi.
  Sama dużo zyskałam dzięki użytkownikom czata, nowe znajomości mnie cieszą i nieraz odczułam słowa otuchy, za co jestem niektórym bardzo wdzięczna. Życzę piffowi i innym sił w walce z chorobą i naszymi niedoskonałościami. • Hej tua, miło że o mnie nie zapomniałaś. Nie znudził mnie czat, ani nie uważam, że nie ma oi czym rozmawiać z Wami, pacjentami, jak ja. Przeprosiny, jeżeli się poczuwasz, przyjęte. Jeśli ja coś Tobie zawiniłem, o czym nie wiem, również Cię przepraszam. Nie opuściłem czatu ze złości. Pisałem wyżej: to była świadoma, przemyślana decyzja. Masz rację: hejt czyli mowa nienawiści to w przypadku drobnych złośliwości ze strony innych, za grube określenie i duże uproszczenie. Nie zamierzałem nikogo tym określeniem dotknąć. Tęsknię za zaprzyjaźnionymi osobami z tego czatu. Pozdrawiam Was wszystkich. I proszę, weźcie pod uwagę, że niniejszy wątek nie jest zatytułowany: przepraszamy się nawzajem, tylko moim zamiarem jest uzdrowienie atmosfery na czacie raz na zawsze. Strzała!


 • administrators

  Witam,

  Już teraz storzono wstęp do naszej netykiety:
  http://pieknyumysl.com/wp/2018/dzisiaj-wprowadzamy-nasza-netykiete/
  między innymi z informacja o tej psychopatycznej parze, ku przestrodze dla innych, szczególnie nowych oraz innych ważnych aspektach naszego “współżycia” poprzez internet.

  Również sami admini nie wytępią ich z PUCZATu musimy wszyscy przyczynić się do tego. Dlatego prosimy o pomoc w udzielaniu się i porzuceniu jakiegoś, niepotrzebnego strachu.

  W każdej chwili można napisać do moderatorów puczata z prośbą o zbanowanie kogoś - jednak trzeba mieć na to jakies dowody, itd… Sokoow i JaPa, którzy obecnie sa moderatorami natychmiast zareagują.

  Z przyczyn technicznych obecnie sokoow i japa, mogą być moderatorami, gdyż w mattermoście nie jest tak łatwo banować i wymaga to bezpośredniego dostepu do serwera czata. Jednak sokoow napisał już zgłoszenie do twórców mattermosta o dopisanie tych brakujących funkcjonalności - czekamy na ich decyzję; Jeśli będzie odmowna zaczniemy pracę nad stworzeniem OPPanelu jaki był w poprzedniej wersji czata, a który stworzył JaPa.


Log in to reply