Ciekawy artykul o chorych psychicznie napisany przez...


 • administrators

  autor: japa-old » 30 gru 2014, 11:06
  ‘‘Polacy pytani, obok kogo najbardziej nie chcieliby mieszkać, odpowiadają: obok osoby chorej psychicznie’’

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138590,17170588,Niebezpieczni__nieprzewidywalni__z_rozdwojeniem_jazni_.html

  autorka artykuly/wywiadu:
  Katarzyna Szczerbowska. Lubi przyglądać się ludziom, poznawać różne pomysły na życie. Dziennikarstwo jest dla niej pracą i pasją, bo daje okazję do niezwykłych spotkań. Jej marzeniem jest wejście na Mt. Everest.

  wiedze merytoryczna o chorych przekazuje:
  Kama Katarasińska-Pierzgalska. Psychiatra i mgr psychologii. Od 2001 roku pracuje w całodobowym oddziale w III Klinice Psychiatrii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Od 10 lat prowadzi także praktykę ambulatoryjną. Współpracuje z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem farmakologicznym chorób i zaburzeń psychicznych: schizofrenii i innych psychoz, zaburzeń nastroju: depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń lękowych, nerwicowych, obsesyjno-kompulsyjnych, zaburzeń adaptacyjnych, psychosomatycznych.

  [zrodlo: portal gazeta.pl]

  autor: David » 23 gru 2015, 15:31
  Polacy nadal mają słabą wiedzę na temat osób chorych psychicznie i czym objawia się taka choroba. To tak, jak kiedyś bali się AIDS, że się zarażą przez podanie ręki, lub dotyk - tak boją się chorych psychicznie, że mogą zaatakować, jakoby są nieobliczalni i niepoczytalni. Kiedy taką osobę znają, już się nie boją.


Log in to reply