Wyznania singli


 • administrators

  autor: AlgaRytm » 15 gru 2015, 13:18

  • Nawet, jeśli jakimś cudem udałoby mi się nawiązać jakiś kontakt z dziewczyną, to obawiam się, że nic tego nie będzie – wyznał na forum 31-latek. – Boję się, że mój brak obycia z kobietami i brak doświadczenia mnie pogrąży. No, bo przecież jak to? Facet, 31 lat, a nigdy nie miał dziewczyny, nie całował się? To musi być jakiś wyrzutek, brzydal, aspołeczny itd. Wiem, że kobiety myślą o takich facetach mniej więcej tak: “To jakaś ciapa, która nawet nie umie sobie znaleźć dziewczyny”. Nie wyobrażam sobie, jak miałbym pierwszy raz całować się z dziewczyną w tym wieku. Strach przed kompromitacją jest ogromny. A o seksie to nawet nie wspomnę. Nie pomogą tu nawet żadne poradniki (…) Jest mi już wszystko jedno. Choć w głębi duszy jest jeszcze cień nadziei.
  • Z moich obserwacji wynika, że przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele - mówi Agata Wilska. - Przyzwyczajenie do bycia samemu, własne rytuały, z których nie chcemy rezygnować, obawy i lęki przed zmianą, rozczarowaniem, konieczność pokonania ograniczeń, wstydu, rosnące wymagania wobec partnera i związku etc. Istotnym pytaniem jest, co my robimy w tym czasie, kiedy jesteśmy sami. Co my robimy ze sobą i innymi. Singiel, który nie ma kontaktu z ludźmi i głównie ogląda seriale i komedie romantyczne, ma małe szanse na stworzenie udanego, dojrzałego związku. Ale jeśli singiel jest w różnych relacjach, czas samotności wykorzystuje na poznanie siebie – jego sytuacja wyjściowa do związku też jest inna.

  http://www.sympatiaplus.pl/artykul/1894,zbyt-dlugo-sami-by-z-kims-sie-zwiazac.html?utm_source=onet.pl&utm_medium=referral&utm_content=sami&utm_campaign=trescired1_1215

  autor: David » 23 gru 2015, 13:29
  Zwykle single mają brak wiary w siebie i odwagi do kontaktów z innymi ludźmi. W rzeczy samej, to my wszyscy ludzie jesteśmy nawzajem do siebie podobni. Ale bywają introwertycy, zamknięci w sobie i ekstrawertycy. Żeby być z kimś potrzeba mieć trochę odwagi i wiary w siebie.


Log in to reply